Ischia Nápolyból vagy Pozzuoliból induló menetrendszerinti hajójáratokkal közelíthető meg, amelyek vagy Ischia Porto vagy Casamicciola kikötőjébe érkeznek. Nyáron nyilvánvaló okokból jóval sűrűbben járnak a hajók, jegyekért és menetrendért érdemes szétnézni közvetlenül a hajótársaságok honlapján. A Caremar és a Medmar kompjai autókat is szállítanak, míg egyes szárnyashajók (Alilauro) csak utasokat visznek. Az út nagyjából egy órás.
Mit ne hagyjunk ki, ha Ischia az úti cél?
Az Aragóniai-kastély (Castello Aragonese)
Ahogy közeledik a hajónk a szigetre, az Aragóniai kastály sziluettje jelzi, hogy már nem járunk messze. Ischia jelképe ez a sziget a szigetben, amelyet egy , az évszázadok során többször újjáépített híd köt össze a szárazfölddel. A minisziget már az őkori görögöknek is menedéket adott az ellenség elől, majd 1440-ben Aragóniai Alfonz erődöt emelt rá. A várba kényelmesen, lifttel lehet felmenni, de sportosabbka választhatják a sziklába vájt alagutat is. Az erődítményben templom, kripta, zárda található, és pazar kilátás nyílik az öbölre.
Termálfürdők
Az ókori rómaiakat nem ejtették a fejükre, ez ebből is látszik, hogy míg a világ nagy részén még teljesen barbár állapotok uralkodtak, ők már Ischián áztak a termálvízben. Mág Virgilius is megénekelte az Aeneasban a sziget csodás fürdőit. Ma a lehetőségek tárháza gykorlatilag végtelen, a sziget tele van fürdőkkel, nem is tisztességes szálloda az, ahol nincs egy spa. A belépődíj meglehetősen borsos, és gyakorlatilag ugyanazokat a szolgátatásokat kapjk, mint mondjuk a Lukácsban azzal, hogy ott azért nincs közvetlen privát strand a Kneipp-medence mellett…
Sant’Angelo
Sant’Angelo Ischia trendi része, itt napoznak a celebek. Csak gyalog lehet megközelíteni, és még úgy sem túl könnyen. Csak egy busz jár erre, ami rendszerint meglehetősen zsúfolt. Ischia kikötőjéből még egy órát zötykölődhetünk, majd a végállomástól egy 1 km-es séta vár még ránk. A látvány kárpótol: sok színes házikó, üzletek, fagyizók és éttermek.
A Nitrodi-forrás
Már megint a rómaiak. Már ők is felfedezték, hogy a forrás vize gyógyító hatással bír, és ezt annak tudták be, hogy a ninfák (Nitrodes)és Apolló védelme alatt áll, aki ugye a szépség és egészség istene volt. Az Olasz Egészségügyi Minisztérium is egyetért az ókori rómaiakkal, vizsgálataik bizonyítják, hogy a forrásvíz, amely mellesleg Ischia egyetlen iható termálvize, alkalmas a fokozott vizeletkiválasztás, a gyomorhurut, a fekélyek kezelésére, tisztítja a vesét, egyszóval csodaszer.
Ischia strandjai
Egy szigeten vagytok, az Isten áldjon meg beneteket, ha jó idő van, akkor nyomás, ugorjatok vízbe, ússzatok, napozzatok, izzadjatok!
Együnk!
Sziget ide meg oda, Ischia legismertebb fogása nem halétel, hanem az ischia módra készített nyúl, ami egy cserépedényben, olivaolajjal, csípős paprikával, paradicsommal, fűszerekkel összesült nyúl. A sütésből maradt szafttal gyakran az első fogásként tálalt tésztát ízesítik.