Szóval ott hagytuk abba a legutóbbi alkalommal, hogy lefoglaltuk az utunkat, és kicsit átnéztük a kapcsolódó pénzügyeket. Megtanultuk, hogy a tengerjáró hajókon nincs készpénz, és hogy milyen fontos is italcsomagot venni előre.
Miután a foglalással elkészültünk, csak hátra kell dőlnünk, és várni, amíg megérkezik az értesítés a társaságtól, hogy el kell végeznünk az online check-in-t. Igen, ugyanúgy mint a repülős utaknál, ez itt is szükséges. A csomagok mérete miatt nem kell aggódni, mehet fejenként 20 kg feladandó, és mellé a kézipoggyász, ami hagyományos húzós kabinbőrönd méretű lehet.
Ha autóval érkeztek, a kocsit valószínűleg valamelyik hosszútávú parkolóban hagyjátok majd, mi ilyen célokra általában a Parkingo szolgáltatását vesszük igénybe, ők biztosítják a transzfert is a kikötőbe.
A beszállókártyátokon jelezni fogják, hogy mi a beszállás időpontja, kicsit előtte érjetek oda a kikötőbe, itt majd le kell adni a poggyászt, a pultnál bemutatni a beszállúkártyát, a dokumentumokat, és itt le is fotóznak majd benneteket. Itt kapjátok meg a hajón mindenhol szükséges mágneskártyát is, amivel mozogni és fizetni tudtok. Nem tudjátok kölcsönadni idegeneknek, mert amikor lehúzza a személyzet, megjelenik előtte a fotótok. Szemtanúja voltam, amikor valaki egy másik személy kártyájával akart italt venni, és nem engedték neki. Nyilván. a haver fizetett érte, emberünk meg nem. Szóval kezetekben a mágneskártya, mehettek át a biztonsági ellenőrzésen, és aztán tiétek a hajó. Lehet, hogy a kabinotokra még várni kell egy kicsit, de pikk-pakk elszalad majd az idő, közben akár meg is ebédelhettek. A kabinotokhoz tartozik majd egy kabinos is, hozzá kell fordulnotok, ha valami kérésetek van, vagy mondjuk hiányzik a fürdőlepedő.
Internet
Fontos, hogy a nyílt tengeren nincs térerő,de előfordulhat, hogy a szolgáltatótok rákapcsol valami hiperszuper tengeri hálózatra millió pénzért. Tartsd a telefonod repülőgép-üzemmódban, csatlakozz rá a Costa wifi-jére (csak ezen keresztül működik az app, ahonnan minden fontos infót beszerezhettek az aznapi étlapon keresztül a kirándulásokig). Persze a hajótársaság internetes csomagokat is ajánl majd (csak Whatsapp, csak Social media, vagy teljes internet). Mi Whatsapp-csomagot vettünk, hogy tudjuk a tinédzserrel tartani a kapcsolatot, akit egy idő után már csak étkzéseknél láttunk.
Kirándulások: szervezetten vagy nem?
Ez megint nagyon egyén-és útvonalfüggő. Mi tudtuk, hogy Mykonos és Santorini is annyira kicsi, hogy nem feltétlenül lényeges befizetni szervezett túrára (ezt meg is erősítették utána mások, akik részt vettek ilyesmin). Mykonoson a kikötő párszáz méterre van a belvárostól, a strandok pedig helyi buszokkal is simán elérhetők. Santorini keményebb dió abból a szempontból hogy ha nem szállsz ki elsk között a hajóból, akkor elvesztél. A kikötőből Thírába vivő egyetlen felvonó, aminek ha jó emlékszem csak 10 hatszemélyes fülkéje van egy idő után teljesen bedugul. Mi ezt tudtuk, emiatt nyolckor már a hajóról a kikötőbe szállító csónakon ültünk, minden várakozás nélkül vettk meg ajegyet a felvonóra és jutottunk fel a városba. Barit már jól ismertük, ide sem kellett idegenvezető. Itt ajánlottak programot Materaba és Alberobelloba is, de a távolságok miatt ezek például eleve nem nyújthatnak teljes élményt.
Vedd figyelembe azt is, hogy teszem azt egy klasszikus mediterrán körútnál hajlamosak Civitavecchiát Rómaként feltüntetni, Livornót meg monduk Firenzeként, Civitavecchiából Róma központja 75 km….
Ez meg itt a mi hajónk volt: